Jäkl Antal
Utánpótlás-koordinátor
Személyes adatok
Teljes név: Jäkl Antal
Tisztség: Utánpótlás-koordinátor
Játékosként és edzőként
A Beremendi Építők csapatában kezdte a labdarúgást. Szerepelt a Kaposvári Honvéd csapatában is, majd 1993-ban Pécsett lett élvonalbeli labdarúgó. 1997 és 2003 között Dunaújvárosban játszott és itt érte el pályafutása legnagyobb sikerét: az 1999-2000-es idényben bajnok lett. 2003-tól a Győri ETO- ban rúgta a labdát. 2008 februárjában játszotta 300. NB-I-es mérkőzését, hazai pályán a Nyíregyháza ellen, ahol 5-0-s győri siker született. Az ETO után a Győrszemere ás a Győrzámoly következett, majd 2014-ben a Győri Atlétikai Club játékosa lett, ahonnan 2017-ben igazolt át a DAC-hoz, mely játékos-karrierjének végállomása lett a 2017-2018-as idényben. Amellett, hogy egészen 2018-ig aktív labdarúgó volt, sikerült megszereznie idő közben az edzői A-licenc képesítést, melyet egyből használhatott is, hiszen 2016 és 2019 között a Győri ETO FC utánpótlásában dolgozott. 2019-től végleg elkötelezte magát a DAC-nak és a felnőtt csapat vezetőedzője, valamint a klub utánpótlás-koordinátora lett.
Privátban
Nős, két lány gyermek édesapja. Szabadidejében szeret horgászni. Guardiolát tartja egyik példaképének és munkájában is a spanyol foci sajátosságait próbálja megvalósítani.
Jäkl Antallal eddig elkészített riportok:
Riport Jäkl Antallal
2018-05-19 7:35 - Az interjút készítette: Friesz Zsolt
Mai interjúnkat a DAC 46 éves védőjével és az ETO FC Győr utánpótlás-edzőjével készítettünk, aki 330 NB I-es bajnoki mérkőzéssel a háta mögött igazán jó rálátással rendelkezik a labdarúgás világát illetően.
- Ezer köszönet azért, hogy lehetőséget adtál egy interjú készítésére így a nagy rohanásban.
- Ez csak természetes, és most kivételesen rohannom sem kell – mondja riportalanyunk, aki éppen egy gyerekeknek tartott edzést fejezett be.
- Mióta is foglalkozol labdarúgással?
- 10 éves koromban kezdtem el focizni.
- Mindig is ezen a poszton játszottál?
- Nem, egyáltalán nem. Kezdetben csatár és középpályás voltam nagy teherbírással és az ezekhez a posztokhoz elengedhetetlenül fontos kellő sebességel. Valószínű, hogy ebben a gyorsaságba a gének is belejátszottak. Kaposváron a katonacsapatban találták ki számomra, hogy igazán megfelelő lenne az azóta tőlem megszokott védő szerep is. Most pedig így 46 évesen a fiatalok között játszva már magát adja, hogy védő vagyok.
- A csapaton belüli korkülönbség miatt voltak problémák a közösségbe való beilleszkedéssel?
- Nem, egyáltalán nem: a legfiatalabbak is rögtön elfogadtak, valószínű sokat jelentett számukra a labdarúgásban megszerzett rutinom is. Én úgy érzem, hogy azzal, amit a védelemben teszek, valamilyen biztonságot is adok a csapattársaim számára, amit pedig mondok, azt legtöbbször teljes mértékbe elfogadják.
- Meddig szeretnél még focizni?
- Természetesen nekem már nincsenek semmilyen komolyabb terveim a ladbarúgó-karrieremet illetően és valószínűleg a DAC-ban fejezem be azt. Addig szeretnék a játékoskeret tagja lenni, amíg hasznára tudok lenni és amíg játszok is, én szeretném folyamatosan átadni a helyemet a fiatalok számára.
- Mi a véleményed a mostani keretről?
- Ha az aktuális keretben szereplő játékosok tudását és képességeit nézem, akkor az mondható, hogy ez a keret a téli igazolásokkal együtt most teljesen rendben van. Ősszel komoly hiány mutatkozott a védekező csapatrészben játékosokra, de most úgy érzem, hogy az új igazolásokkal minden csapatrész a helyén van.
- Ha a tabellát nézzük, akkor a mostani helyezés megfelelő a játékosok tudásához viszonyítva?
- Nem feltétlenül, viszont van még sokminden, amit a DAC-játékosoknak meg kell tanulnia. Alapban jó képességű csupaszív játékosokból épül fel a keret, viszont a tabellán előttünk álló csapatok közül több is előttünk jár valójában is fizikálisan és csapategységben is. A nyílt sisakos játék, amelyet általában játszunk, mindenképpen pozitívnak tekinthető, viszont ennek a játékstílusnak megvannak a rizikói is, mivel esetenként minden pályarészen nagyobb koncentrációt is igényel. A meccsek nagy részét a legtöbb mérkőzésen mi uraljuk, de – hogy egy egykori edzőmet idézzem – meg kell tanulni győzni is. Itt természetesen az utolsó pillanatokban elhullajtott pontokra gondolok, amik alapban befolyásolták a tabellán jelenleg elfoglalt helyünket és elsősorban a koncentráció és esetenként a rutin hiányára vezethetők vissza.
- Az idei feljutás a megye I-be minden bizonnyal már „elúszott”, de szerinted ennek a keretnek mire lehetnek esélyei, ha a következő szezonban az idei problémákat és hiányosságokat sikerül kiküszöbölnie?
- Nos, a feljutás ebből az osztályból nem egyszerű. A képességek alapján szerintem az idei mezőnyben a DAC csapata a 3-4. helyre lett volna várható, jelen körülmények közepette a 6-7. hely egy nagyon jó hajrával talán még elérhető. Ha sikerül a meccseken gyakran előforduló hibáinkat a múltévá tenni, esetleg még néhány tehetséges játékost leigazolni, akkor elérhető lesz a feljutás is.
- A bevezetőben már megemlítettem, hogy nemcsak a DAC labdarúgója vagy, hanem az ETO utánpótlás-edzője is…
- Igen, főállású edző vagyok az ETO-nál, jeleneleg az U16-os csapat trénere vagyok.
- Ami az edzői karrieredet illeti, milyen célkitűzéseid vannak? Szeretnél majd felnőtt csapat edzője lenni?
- Az NB III-ban már voltam felnőttkorú játékosok edzője is. Tetszett az is, valamint már kétszer próbálkoztam a PRO-licensszel is, de eddig nem sikerült a felvételi.
- Az edzői karrieredhez természetesen sok sikert kívánok az elkövetkező időkben is, valamint titkon azért remélem, hogy még sokáig láthatunk a DAC védelmében is.
- Köszönöm szépen a jókívánságokat. Ami a DAC-ot illeti, egy nagyon jó közösség tagja lehetek játékosként, ami nem csak a fociról szól, de a játékosok egymásért is tudnak küzdeni, és mint korábban már mondtam, mindaddig szeretnék is tagja maradni ennek a közösségnek, amig hasznára tudok lenni.
- Köszönöm őszinte válaszaidat.
- Szívesen, és hajrá DAC !!!